Звичайно, мова йде про високоорганізованих тварин, а не про віруси, бактерій і інших представників мікросвіту. У світі повним-повнісінького як гігантів, так і пігмеїв у світі тварин. Ось про останніх ми і поговоримо. В принципі, все зрозуміло з видами, які штучно виведені людиною. Але як виживають останні - гідне здивування.
Найменший песик досягає у висоту всього 12,4 сантиметрів. Це Дакі з США, занесена в Книгу Рекордів Гіннеса як найменший у світі пес.
Найменша змія у світі має довжину всього 10,1 сантиметрів. Це змія виду Leptotyphlops carlae. Жодна з дорослих особин цього виду не перевищує 10-10,5 сантиметрів у довжину. Знайдена змійка на Карибських островах. Вченого, який знайшов крихітного плазуна, звали Блейр Хеджес.
Найменші хамелеони у світі відносяться до виду Brookesia Minima. Тварини досягають у довжину (у дорослому стані!) всього 1,2 сантиметри. Водяться вони в дощових лісах Мадагаскару. Я навіть не уявляю, як таку крихітку, та ще й яка вміє міняти власне забарвлення, взагалі хтось зміг виявити. Напевно, вже дуже спостережливий попався вчений, погодьтеся...
Найменші ящірка виду Sphaerodactylus ariasae досягає в довжину в дорослому стані 16 міліметрів. Ця ящірка може поміщатися на невеликій монеті. Думаю, для виявлення подібної крихітки знадобилося не менше зусиль, чим для виявлення хамелеона з попереднього пункту. До речі, Sphaerodactylus ariasae була виявлена на Британських островах Вірджинії.
Найменша корова досягає у висоту 81 сантиметри. Це досить рідкісний підвид індійської породи корів "Vechur". На фото показана 16-річна корова цього виду поряд із звичайною коровою, якій шість років від народження. Виглядає все це, неначе корова-мама стоїть поряд зі своїм телям, хоча, насправді, "теля" на десять років старше.
Використано джерело: http://cikavo.com/article/13763.html
Інформація дуже корисна для студентів і дорослих. З зацікавленням читаю.
ВідповістиВидалитиНа це й розраховую. Рада, що Вас зацікавив цей матеріал. Дякую за коментар.
ВидалитиВікторія, я звами не згодна: така інформація цікава і корисна для всіх, а не лише для студентів і дорослих.
ВідповістиВидалитиДякую, Людмила Григорівна!
ВідповістиВидалитиОксано Петрівно! Рада, що Ви заходите на мій блог і користуєтесь інформацією.
ВідповістиВидалити